Zaznacz stronę

Szukasz materaca, ale nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Chciałbyś materac, który zapewni ci stabilne podparcie ciała, które zapewniają sprężyny, ale jednocześnie taki, który dopasowuje się do kształtu twojego ciała jak materac piankowy? Już nie musisz decydować się tylko na jedną z tych opcji! Zainwestuj w gwarancję komfortu, jaką daje materac hybrydowy.

Materac hybrydowy – co to?

Na rynku aktualnie dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów materacy. Każdy ma swoje zalety, jak i wady… Trudno jest wybrać jeden konkretny. Naprzeciw tak wyśrubowanym oczekiwaniom wychodzą najlepsi producenci wraz z innowacyjnym produktem: materacem hybrydowym.

Materace hybrydowe łączą w sobie zalety materacy piankowych i sprężynowych. Są produktem najwyższej klasy, na których konstrukcję składa się kilka zróżnicowanych warstw. Przede wszystkim wykonywane są z połączenia sprężyn kieszeniowych z warstwami elastycznej pianki. Tak złożona struktura zapewnia użytkownikowi prawidłowe podparcie oraz idealne dopasowanie się do całego ciała. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu, materace te zapewniają śpiącemu wysoki poziom komfortu i pełen relaks.

Materac hybrydowy – rodzaje

Materace hybrydowe są podobne do siebie, jeśli chodzi o konstrukcję – warstwy złożone ze sprężyn i pianek. Podstawową różnicą pomiędzy konkretnymi modelami jest ilość i ułożenie warstw oraz konkretne odmiany materiałów, z których są one wykonane.

Przy wyborze materaca, istotny jest dobór takiego, który jak najlepiej odpowiada naszym preferencjom. Pary o dużych różnicach wagowych (a tym samym zróżnicowanych potrzebach, jeśli chodzi o twardość powierzchni spania), powinny zainteresować się materacem Hilding Dance. Ze względu na wysoką elastyczność punktową, zapewnia on dużą izolację pomiędzy poszczególnymi segmentami, gwarantując komfortowe warunki obu śpiącym osobom.

Jeśli borykasz się z bólem pleców lub masz wadę postawy, idealnym rozwiązaniem będzie materac ortopedyczny. Materace Sleepmed z kolekcji Hybrid podzielone są na 7 stref twardości, które zapewniają idealne podparcie, zróżnicowane dla poszczególnych partii ciała. Taka konstrukcja gwarantuje nam spokojny sen i zredukowanie naszych dolegliwości, dopasowując się perfekcyjnie do każdej pozycji przyjętej w czasie snu.

Co więcej, dostępne są również materace hybrydowe z odpinanym topem. Dodanie tego przydatnego elementu powoduje, że nasz materac staje się jeszcze łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Dodatkowo możemy odpiąć sam top i zabrać go ze sobą w podróż, aby zapewnić sobie wysoki komfort odpoczynku poza domem.

Zalety i wady materacy hybrydowych

Dzięki swojej unikalnej budowie, materace hybrydowe są najbardziej wytrzymałe i trwałe ze wszystkich dostępnych obecnie modeli. Zakup takiego materaca jest trafioną inwestycją, ponieważ mamy gwarancję, że będzie nam służył przez wiele lat i nie straci swoich właściwości.

Decydując się na kupno nowego materaca, zależy nam na tym, żeby wybrać taki, na którym będziemy budzić się wyspani i wypoczęci. Czy tak będzie? Zależy to przede wszystkim od jakości oraz rodzaju materiałów, z których wykonany jest materac. Większość materacy hybrydowych jest nie tylko zaawansowana konstrukcyjnie, ale ich wysoką jakość również możemy zaobserwować w samych tworzywach, z jakich są zrobione. Termoelastyczne pianki, sprężyny kieszeniowe, antyalergiczne pokrowce… W przeciwieństwie do zwykłych materacy, produkowanych niekiedy przez przypadkowe, nieznane firmy, materace hybrydowe są domeną odpowiedzialnych i doświadczonych producentów, którzy przez lata doskonalili wykorzystywane materiały, aby uzyskać jak najnowocześniejsze i najlepsze – takie, które otrzymają odpowiednie certyfikaty i same w sobie staną się gwarancją tego, że końcowy produkt będzie niezawodnie wygodny i dopasowany do użytkownika.

Dodatkowo, materace hybrydowe są dość uniwersalne. Posiadają solidną konstrukcję, zapewnioną przez sprężyny, a jednocześnie są niezwykle elastyczne dzięki zastosowaniu pianek. Sprawdzą się zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Dzięki odpowiedniej budowie części sprężynowych, zminimalizowane są drgania, spowodowane przez nieświadome ruchy, które w innym wypadku mogłyby obudzić śpiącą obok osobę.

Niestety, za najlepszą jakość musimy odpowiednio zapłacić. Materace hybrydowe są droższe od innych, mniej złożonych modeli. Jednak warto zainwestować dodatkowe środki, ponieważ w tym przypadku jakość absolutnie idzie za ceną. Te nowoczesne materace nie tylko zapewnią nam polepszenie jakości snu, ale też dłużej nam posłużą, ponieważ są znacznie trwalsze niż tańsze modele.

Materac hybrydowy – kto powinien go wybrać?

Jeśli zastanawiasz się czy ten rodzaj materaca jest dla ciebie, odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że tak! To nowoczesne produkty wysokiej klasy, które dzięki swojej innowacyjnej budowie spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Materace te są wygodne, trwałe, a jednocześnie dość uniwersalne. Nadają się dla każdego!

Pozostaje ważniejsze pytanie – jaki materac hybrydowy wybrać? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na jakość materiałów, rzetelność producenta i nadane certyfikaty oraz gwarancje. Warto również zapoznać się z opiniami osób, które już korzystają z interesującego nas modelu.

Jeśli zależy Ci na najwyższym komforcie i pewności, że śpisz na najlepiej dobranej dla siebie powierzchni, koniecznie rozważ zakup materaca hybrydowego!