Zaznacz stronę

Materac musi posiadać zestaw kluczowych cech, aby zagwarantować komfortowe i zdrowe podłoże snu. Jedną z istotnych właściwości jest ergonomia, czyli stopień dopasowania podłoża do ciała użytkownika. Co się na nią składa? Dowiedz się, od czego zależy ergonomia w materacach SleepMed!

Ergonomia w materacu – co oznacza?

Ergonomia to jeden z kluczowych aspektów materaca. Jest to stopień dopasowania powierzchni do ciała użytkownika. Określa to, jak bardzo materac dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki bardzo dobrej ergonomii możemy cieszyć się optymalnym podparciem kręgosłupa, które pozwala na zredukowanie punktów nacisku. Przyczynia się również do zmniejszenia napięcia nagromadzonego w mięśniach. Pomaga to całkowicie się odprężyć i osiągnąć pełną regenerację organizmu. Od ergonomii zależy, czy rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Odpowiada też za zniwelowanie nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból pleców czy karku.

Od czego zależy ergonomia w materacu?

Nie można ukryć, że ergonomia w materacu to istotny czynnik. Na jej optymalny poziom składają się wykorzystane w modelu komponenty. Jednym z nich jest pianka termoelastyczna. Wyróżnia się ona niezwykłą technologią, która powoduje, że powierzchnia dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu zapewnia podłoże, które jest indywidualnie dostosowane i odpowiada na wszystkie nasze potrzeby. Pianka świetnie radzi sobie ze zmieniającymi się czynnikami takimi jak ciepło czy temperatura. Idealnie dobrana powierzchnia snu sprawia, że możemy się w pełni zrelaksować. Z mięśni znika napięcie, co sprzyja skutecznej regeneracji organizmu. Zredukowane zostają również inne nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból czy dyskomfort. Pianka będzie wspaniałym wyborem dla tych, którzy przepadają za miękkością. Oferuje przyjemne uczucie otulenia, dzięki któremu wypoczynek staje się jeszcze bardziej komfortowy. Wykazuje się też właściwościami ortopedycznymi, co oznacza, że zapobiega pogłębianiu się i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa.

W materacach SleepMed wykorzystano 3 rodzaje pianki termoelastycznej – VitaRest®, Celsius-Waterlily® oraz naturalną Visco Bio. Pianka VitaRest® wyróżnia się podziałem na 7 stref komfortu – oznacza to, że każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie. Materac dzieli się na strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Każda z nich cechuje się trochę odmiennym stopniem twardości. Pianka Celsius-Waterlily® gwarantuje za to długą żywotność i odporność na eksploatację. Aż do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Pianka Visco Bio to naturalna opcja, w której szkodliwe substancje chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami. Nasączono ją olejkiem rycynowym, co zapewnia jej działanie hipoalergiczne. Oznacza to, że jest całkowicie bezpieczna dla alergików i nie wywołuje podrażnień.

Istotnym elementem będą również sprężyny typu Multi. To jeden z podstawowych komponentów materacy hybrydowych. Są to modele, które zawierają dwa różne typy wypełnienia – piankowe oraz sprężynowe. Dzięki temu ich zastosowanie jest uniwersalne i wszechstronne. W materacach hybrydowych często stosuje się wiele różnych warstw, co skutkuje większą wysokością produktu. Jest to duża zaleta, ponieważ wyższa konstrukcja ułatwia proces podnoszenia się z łóżka. Będzie to szczególnie ważne dla osób starszych oraz tych, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Sprężyny typu Multi wyróżniają się specjalnym designem, który powoduje, że idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Pozwala to na solidne podparcie całej sylwetki. Kręgosłup ma zapewnione wsparcie na całej jego długości, bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmiemy. Co istotne, sprężyny Multipocket od tych standardowych odróżniają się tym, iż mają drobniejszą budowę i mniejszą średnicę. Dzięki temu na powierzchni modelu mieści się ich większa ilość. Gwarantuje to dwa razy więcej punktów podparcia.

Każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszonce, co powoduje, że materac pracuje cicho i komfortowo. W tworzeniu warstwy sprężyn również posłużono się poprzecznym podziałem na 7 stref komfortu. Sprzyja to zachowaniu zdrowego i bezpiecznego podparcia ciała. Obecność sprężyn odpowiada również za wysoką elastyczność punktową. Jest to czynnik wpływający na poziom sprężystości materaca. Dzięki niej model ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na niego nacisk. To bardzo ważne dla tych, którzy dzielą materac z partnerem. Kiedy on będzie podnosić się z łóżka, nie wywoła to nieprzyjemnego efektu falowania lub drgań – podłoże, na którym śpimy, pozostanie nienaruszone.

Ergonomiczny materac SleepMed – jaki wybrać?

Ergonomiczny materac pozwoli nam cieszyć się wypoczynkiem na najwyższym poziomie. Jeśli właśnie na czymś takim nam zależy, wybierzmy SleepMed Supreme Plus. Jest to model, który mierzy aż 29 centymetrów. Jego wkład składa się z pianki termoelastycznej Visco, która modeluje się zgodnie z kształtem naszego ciała pod wpływem emitowanego przez nas ciepła. Może ponadto złagodzić ból pleców i karku. Zastosowano również dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, która wpływa na trwałość modelu. Umożliwia też dopasowanie preferowanej twardości materaca. Sam produkt oferuje aż 6 różnych twardości, które możemy dobrać zgodnie z naszymi preferencjami. Dobrą opcją będzie również model SleepMed Hybrid Premium, w którym połączono niezwykłe właściwości pianki i sprężyn. Zapewnia on doskonałe wsparcie punktowe, a także pełną swobodę ruchów i idealnie dopasowane podłoże. Cechuje się ponadto odczuwalnym efektem masażu, dzięki któremu nasz wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy.

Ergonomia to istotny czynnik w materacu. Decyduje bowiem o stopniu dopasowania powierzchni do ciała użytkownika. Aby go osiągnąć, stosuje się różne komponenty, takie jak na przykład pianka termoelastyczna. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanym podłożem i jakościowym wypoczynkiem.

wyrób

Materace SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.