Zaznacz stronę

Relaks to bardzo ważna część dnia. Należy o tym pamiętać, szczególnie jeśli prowadzimy szybki i stresujący tryb życia. Chwila odpoczynku jest niezbędna, aby wyciszyć się i odciąć od codziennych spraw choć na moment. Jak sobie to umożliwić? Dowiedz się, jakie produkty SleepMed pomogą w zrelaksowaniu się!

Znaczenie relaksu

Każdy z nas powinien mieć szansę na wypoczynek. Jego znaczenie jest jeszcze większe, kiedy w ciągu dnia jesteśmy narażeni na wiele różnych bodźców czy stresujących czynników. Odpoczynek to chwila przerwy, podczas której możemy zapomnieć o martwiących nas sprawach. Warto o tym pamiętać, ponieważ w ten sposób możemy zredukować poziom odczuwanego przez nas stresu. Moment zatrzymania się będzie też wytchnieniem dla naszego organizmu. Dbając o odpowiedni wypoczynek, będziemy mogli cieszyć się lepszym samopoczuciem i nastrojem. Co więcej, kiedy się relaksujemy, nasz oddech staje się głębszy, przez co więcej tlenu dociera do mózgu i narządów wewnętrznych. Oddziałuje to również korzystnie na poziom naszej odporności. Chwila relaksu pozwoli też poprawić naszą koncentrację. Jeśli będziemy pracować nad tym, aby skutecznie się zrelaksować i rozluźnić, wpłyniemy też na jakość naszego wypoczynku. Proces zasypiania będzie znacznie krótszy, a nasz sen stanie się głębszy i spokojniejszy. Do uzyskania najwyższego poziomu komfortu potrzebny będzie nam dobrze dopasowany materac. Podłoże, na jakim śpimy, w największym stopniu decyduje o tym, czy skutecznie wypoczniemy, czy też nie.

Odczuwalny efekt masażu

Jeśli zależy nam na możliwości skutecznego relaksu, powinniśmy zainwestować w materac z różnymi udogodnieniami, takimi jak odczuwalny efekt masażu. To działanie będzie szczególnie ważne dla tych, którzy na co dzień mają problem z pełnym rozluźnieniem się. Często są to osoby, które prowadzą bardzo napięty, stresujący styl życia. Wrażenie masażu pozwoli zredukować nagromadzone w nich napięcie i umożliwi swobodne odprężenie się. Jest to możliwe dzięki wyjątkowemu designowi pokrowca na materac SleepMed. Na jego powierzchni zastosowano specjalne perforacje, które zapewniają delikatny efekt masowania. Przyczynia się to do osiągnięcia jeszcze przyjemniejszego wypoczynku.

SleepMed Supreme Pillow

Zrelaksowanie się wcale nie jest takie proste, jakie mogło się wydawać. Często nadmiar napięcia czy wysoki poziom odczuwanego stresu są czynnikami, które to uniemożliwiają. Możemy leżeć na komfortowym podłożu i wciąż nie być w stanie się zrelaksować. W tym wypadku warto zaopatrzyć się w SleepMed Supreme Pillow. To innowacyjna poduszka, która została wykonana z carbonu, czyli pianki wykończonej włóknami węglowymi. Posiadają one wyjątkowe działanie – likwidują ładunki elektryczne nagromadzone na powierzchni ludzkiego ciała. To pomaga złagodzić stres oraz zredukować napięcie nagromadzone w mięśniach. Z tego względu poduszka jest polecana tym, którzy są narażeni na wysoki poziom stresu czy niepokoju. Mogą być to na przykład osoby, które zajmują się odpowiedzialną pracą lub mają bardzo dużo obowiązków na głowie. Poduszka umożliwi im skuteczny wypoczynek i pozwoli na zregenerowanie się organizmu. Została ponadto wyposażona w otwory wentylacyjne, które gwarantują stały przepływ powietrza we wkładzie. Powoduje to, że nie musimy obawiać się rozwoju wilgoci czy powstania nieprzyjemnych zapachów. Poduszka ponadto redukuje ryzyko gromadzenia się bakterii czy innych drobnoustrojów. Z tego względu może być stosowana też przez tych, którzy zmagają się z alergiami. Godny uwagi jest również kształt poduszki – z racji tego, że ma ergonomiczną formę, wspiera prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa i niweluje nieprzyjemne dolegliwości. Poduszka sprawdzi się szczególnie u tych, którzy śpią na brzuchu lub na plecach. Zawiera ponadto pokrowiec, który posiada innowacyjną taśmę 3D. Pozwala to na zachowanie czystości i wysokiego poziomu higieny snu.

Pianka termoelastyczna

Jeśli chcemy skutecznie się zrelaksować, potrzebujemy do tego komfortowego, wygodnego podłoża, na którym będziemy mogli się skutecznie rozluźnić. W tym wypadku warto zaopatrzyć się w materac z wypełnieniem termoelastycznym. Pianka termoelastyczna bowiem to bardzo innowacyjny materiał, który dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu gwarantuje podłoże, które w pełni odpowiada naszym potrzebom. Kręgosłup ma zagwarantowane zdrowe podparcie, a reszta kończyn może zostać odciążona. Pianka redukuje napięcie nagromadzone w mięśniach, co pozwala na rozluźnienie się. Umożliwia też skuteczną regenerację organizmu. Zapewnia też przyjemne uczucie otulenia, dzięki czemu zrelaksowanie staje się jeszcze prostsze.

Wysoki poziom higieny snu

Istotnym czynnikiem, który oddziałuje na nasz komfort, jest poziom higieny snu. Od niego zależy również, czy będziemy mogli skutecznie się zrelaksować. W czystej, świeżej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się rozluźnić. Zauważymy też, że będziemy czuli się bardziej przytulnie i komfortowo. W materacach SleepMed za to działanie odpowiedzialna jest nowoczesna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym sposobie nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dochodzi tak do powstania otwartych komór, przez które możemy pozbyć się nadmiaru wilgoci i ciepła. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Rozwiązanie to sprawia ponadto, że materac zyskuje o wiele lepsze właściwości pod kątem oddychalności. Zapobiega nadmiernemu poceniu się i przegrzaniu, a do tego skutecznie odprowadza wilgoć, co minimalizuje ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów. Przyczynia się ponadto to zredukowania ilości bakterii i innych drobnoustrojów na powierzchni materaca.

Relaks jest niezbędny dla naszego organizmu. Potrzebujemy choć chwili wytchnienia, aby skutecznie się rozluźnić i odprężyć. Dzięki temu możemy zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas stresu i odciąć się od codziennych obowiązków. Niezwykle pomocny będzie materac SleepMed, którego właściwości ułatwią nam skuteczne zrelaksowanie się.

wyrób

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.