Zaznacz stronę

Ciąża to wyjątkowy czas, a z drugiej strony niezwykle ciężki dla kobiety spodziewającej się dziecka. Jest to bowiem okres, który wiąże się z szeregiem zmian fizycznych w jej ciele. W miarę też jak przekształca się organizm kobiety, może ona odczuwać negatywne zmiany w kontekście komfortowego wypoczynku. Trudno jej wówczas znaleźć wygodną pozycję snu z racji naturalnie powiększającego się brzucha i dolegliwości bólowych, najczęściej kręgosłupa. Szczególne znaczenie otrzymuje więc kwestia komfortu łóżka, w którym kobieta wypoczywa. W tym artykule dowiesz się, czy dobór materaca w czasie ciąży jest kluczowy dla zachowania zdrowego snu.

Dlaczego komfort snu jest tak ważny podczas ciąży?

Tak naprawdę tylko kobiety będące w ciąży wiedzą, jak problematyczne staje się zachowanie komfortowego i spokojnego wypoczynku w tym okresie. Choć naturalne wiele osób w czasie ciąży może czuć się doskonale, a ich sen pozostaje nienaruszony, to jednak w większości przypadków duży przyrost masy ciała powoduje ból i dyskomfort skutecznie utrudniające zasypianie. A przecież regenerujący wypoczynek jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu przyszłej mamy i rozwoju płodu. Kobiety w ciąży powinny więc zadbać o to, aby ich sen cieszył się wysoką jakością i przekładał się na dobre samopoczucie na co dzień. O co więc należy zatroszczyć się w pierwszej kolejności? Oczywiście, że o komfortowe warunki wypoczynku. Dolegliwości bólowe związane z przyrostem masy ciała są bowiem głównym czynnikiem zakłócającym zdrowy sen kobiety. Poza tym zapewnienie sobie przytulnego środowiska snu może także pomóc zminimalizować dyskomfort pleców czy stawów oraz zachować prawidłową postawę ciała. Koniec końców rosnący brzuch wpływa na jego środek ciężkości, co wymusza zmiany w sylwetce i może niestety prowadzić do napięcia mięśni. Wypoczynek jest więc okazją dla kobiety, która pomoże jej rozluźnić ciało i zachować zdrowie fizyczne, a tym samym przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego też komfort snu jest tak istotny podczas ciąży. Z kolei dobrze dobrany materac SleepMed z pewnością pozwoli zredukować dolegliwości bólowe, zapewniając odpowiednie wsparcie ciała i regenerujący sen.

Odpowiedni materac a zdrowy wypoczynek ciężarnej kobiety

Materac w okresie ciąży odgrywa więc kluczową rolę, aby przyszła mama mogła cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Jednakże każda kobieta powinna w tej kwestii wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pozwolą jej uzyskać regenerujący sen. Przede wszystkim odpowiedni materac powinien cechować się zdolnością do wsparcia poszczególnych części ciała. W okresie ciąży niestety szczególnie narażony na przeciążenie jest kręgosłup, dlatego też podłoże do snu musi zadbać o jego stabilność i zachowanie naturalnej krzywizny. Szczególnie ceniona w tym zakresie będzie elastyczność punktowa materaca. Jest to właściwość, dzięki której podłoże jest w stanie dopasować się do indywidualnych kształtów ciała użytkownika, zapewniając zarówno wygodę, jak i podparcie sylwetki. Nie będzie to jednak możliwe bez zastosowania odpowiednich materiałów. Dlatego też kobiety w ciąży powinny zwracać uwagę na rodzaj wypełnienia materaca. Musi ono charakteryzować się wysoką jakością, trwałością i sprężystością, dzięki czemu dostosuje się do zmian fizycznych w ciele kobiety. Dobrym wyborem będzie więc tutaj pianka termoelastyczna czy wypełnienie sprężynowe. Oba rozwiązania doskonale reagują na nacisk użytkownika, zapewniając mu optymalne wsparcie i zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się ciała w podłoże, co mogłoby doprowadzić do nienaturalnego wygięcia kręgosłupa.

Odpowiedni materac dla kobiety w ciąży to również taki, który charakteryzuje się właściwościami higienicznymi. Co to oznacza? Oznacza to, że wyróżnia się zdolnością do samodzielnej wentylacji, a tym samym skutecznie odprowadza wilgoć oraz uniemożliwia magazynowanie się zanieczyszczeń we wnętrzu materaca. W ten sposób kobieta zachowuje czyste środowisko snu, przyczyniając się do bardziej regenerującego wypoczynku, wolnego np. od reakcji alergicznych. Poza tym należy zauważyć, że hormonalne zmiany w czasie ciąży mogą także prowadzić do zwiększonej potliwości czy wrażliwości skóry. Materac o odpowiednich właściwościach jest zatem w stanie zapewniać suchą powierzchnię snu oraz redukować nieprzyjemne zapachy związane z wydzielaniem potu. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów minimalizuje z kolei ryzyko podrażnienia skóry, dzięki czemu przyszła mama może uniknąć problemów skórnych, takich jak wysypki czy swędzenie, które mogłyby zakłócać jej sen.

Materace SleepMed jako idealny wybór dla kobiet w ciąży

Oferta materacy SleepMed jest na tyle bogata, że każda mama powinna móc znaleźć dla siebie idealne podłoże do snu. Zresztą wszystkie dostępne modele SleepMed mogą pochwalić się wyżej opisanymi właściwościami. Świetną propozycją jest więc np. materac SleepMed Supreme Plus. Gwarantuje on ergonomiczne podłoże, które doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, również kobiet w ciąży. Opiera się bowiem na zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest, która pod wpływem ciepła i ciężaru użytkownika staje się bardziej plastyczna i podatna na dostosowanie do krzywizn sylwetki użytkownika. W ten sposób pianka zapewnia przyjemne otulenie w czasie snu, jak i stabilność ciała. Poza tym materac Supreme Plus odznacza się także właściwościami ortopedycznymi, dzięki czemu redukuje dolegliwości bólowe związane z obciążenie kręgosłupa i napiętymi mięśniami. Doskonale łagodzi bóle pleców i umożliwia swobodny przepływ krwi, unikając zjawiska obrzęku kończyn. Kobieta jest więc w stanie zachować spokojny i relaksujący wypoczynek, a rano czuje się naprawdę wypoczęta. Co więcej, jest to materac aż o 6 twardościach! Posiada on możliwość regulacji twardości, dzięki której ciężarna może dopasować podłoże w zależności od tego, jakie wsparcie jest jej w danym momencie najbardziej potrzebne. Wystarczy, że przełoży top materaca na druga stronę wkładu, jeśli zależy jej na zwiększonej elastyczności powierzchni. Z kolei w celu podwyższenia twardości materaca należy całkowicie pozbyć się topu, który wtenczas może być stosowany oddzielnie jako materac nawierzchniowy. Natomiast kobiety oczekujące jeszcze większej twardości podłoża, mogą zdecydować się na dodatkowe rozwiązanie w postaci maty kokosowej. Wystarczy umieścić ją na samej górze budowy materaca, aby szybko odczuć zmianę w kwestii komfortu i stabilności ciała.

Dobór odpowiedniego materaca ma zatem kolosalne znaczenie dla zdrowia i komfortu snu kobiety w ciąży. Na szczęście produkty SleepMed przychodzą tutaj z pomocą dzięki swoim innowacyjnym technologiom i świetnym właściwościom. Dlatego też mogą znacząco przyczynić się do poprawy komfortu wypoczynku ciężarnej, a tym samym pozwalają prawidłowo rozwijać się dziecku. Stanowią więc doskonały wybór w tym trudnym, ale jednocześnie wyjątkowym okresie, umożliwiając zachowanie spokoju przyszłej mamy i jej komfortowego snu.

wyrób

Materace SleepMed Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.