Zaznacz stronę

Ważne jest nie tylko to, na czym śpimy, ale też to, w jaki sposób. Pozycja snu wpływa na jakość naszego wypoczynku i odpowiada za uniknięcie ewentualnych dolegliwości związanych z kręgosłupem. Jaka pozycja snu jest najzdrowsza? Dowiedz się, jak znaleźć komfortową pozycję snu na materacu SleepMed!

Pianka termoelastyczna

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję snu. Niektórzy przepadają za snem na plecach, inni na brzuchu, kolejni zaś na boku. Ważne, aby zaopatrzyć się w taki materac, który zapewni nam wygodę bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy. W materacach SleepMed za ten efekt odpowiedzialna jest innowacyjna pianka termoelastyczna. To wyjątkowy komponent, który dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu gwarantuje idealne podłoże, które jest w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb. Pianka niezwykle skutecznie reaguje na zmieniające się czynniki. Zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa, a do tego umożliwia odciążenie pozostałych kończyn. Sprzyja rozluźnieniu mięśni, ponieważ likwiduje nagromadzone w nich napięcie. Pozwala to na pełną regenerację organizmu. Pianka ponadto oferuje przyjemne uczucie otulenia, które jeszcze bardziej pomaga się zrelaksować. Możemy być pewni, że na takim materacu skutecznie wypoczniemy, bez znaczenia, w jaki sposób się ułożymy.

7 stref komfortu

Kolejny element, który umożliwi nam znalezienie wygodnej pozycji snu, to 7 stref komfortu. Jest to poprzeczny system podziału materaca na poszczególne strefy. Każda z nich odpowiada danej części ciała. Możemy wyróżnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Mają one odmienny stopień twardości. Te partie, które się głębiej zapadają, są też mocniej podtrzymywane. Pozwala to na zagwarantowanie zdrowego, optymalnego podparcia dla całego ciała, bez względu na to, w jaki sposób leżymy.

Sprężyny typu Multi

Niezwykle przydatnym komponentem okażą się również sprężyny typu Multi. Zostały one zaprojektowane w specjalny sposób, aby odpowiadać anatomicznej budowie naszego ciała. Zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż sprężyny kieszeniowe, a do tego wpływają na zachowanie znakomitej elastyczności punktowej. To istotny czynnik, który oddziałuje na poziom sprężystości modelu. Decyduje też o tym, że materac ugina się tylko w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu podłoże pozostaje nienaruszone, nawet jeśli nasz partner podnosi się lub zmienia pozycję snu. Nie musimy również obawiać się nieprzyjemnego efektu falowania.

Poduszka do spania na brzuchu

Spanie na brzuchu może na początku wydawać się komfortowe, jednak z czasem przekonamy się, że nie jest to korzystna opcja dla naszego kręgosłupa. Jeśli mimo tej świadomości od czasu do czasu zdarza nam się zasypiać na brzuchu, powinniśmy zainwestować w poduszkę odpowiednią do tej pozycji. Strzałem w dziesiątkę okaże się model SleepMed Supreme Pillow, który wyróżnia się ergonomicznym kształtem. Oznacza to, że poduszka idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy naszego ciała. Możemy być pewni, że nasze kręgi szyjne będą prawidłowo podparte. Wkład został wykonany z carbonu, czyli innowacyjnej pianki pokrytej włóknami węglowymi. Jej działanie polega na likwidacji ładunków elektrycznych, które gromadzą się na powierzchni ludzkiego ciała. Sprawia to, że poziom odczuwanego przez nas stresu się zmniejsza, a my możemy skuteczniej wypocząć. Wkład poduszki wyposażono ponadto w unikalne otwory wentylacyjne, które gwarantują stały przepływ powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Poduszka do spania na boku

Pozycja boczna ma swoje wady, ale w kilku przypadkach będzie trafionym rozwiązaniem. Mowa tu szczególnie o kobietach w ciąży. Dobrze jednak, aby zaopatrzyły się one ponadto w dopasowaną poduszkę. Model SleepMed Comfort Pillow sprawdzi się jak najlepiej. Posiada ergonomiczny kształt i dopasowuje się do ułożenia głowy, zapewniając optymalne wsparcie dla kręgów szyjnych. Pomaga utrzymać ich naturalną, zdrową pozycję nawet wtedy, kiedy leżymy na boku. Poduszka została wykonana z pianki Visco, co oznacza, że wykazuje się innowacyjnym działaniem termoelastycznym. Reaguje na wytwarzane przez nas ciepło i na jego podstawie modeluje się zgodnie z kształtem naszego ciała. Z tego względu każdy użytkownik może liczyć na wygodne, indywidualne podparcie.

Poduszka do spania na plecach

Spanie na plecach to najlepsza opcja dla naszego kręgosłupa. Może wtedy liczyć na bezpieczne i solidne podparcie. Narządy wewnętrzne nie są uciskane, a ciało jest prawidłowo wsparte na całej jego długości. W tej pozycji sprawdzi się poduszka taka jak SleepMed Premium Pillow, która posiada uniwersalny kształt, dzięki czemu przypadnie do gustu użytkownikom o różnych potrzebach. Została wykonana z pianki o wysokiej gęstości i otwartokomórkowej strukturze. Dlatego właśnie jest bardzo trwała, a do tego zapewnia wysoki poziom higieny snu. Cyrkulacja powietrza we wkładzie działa bardzo dobrze, a wilgoć jest odprowadzana niezwykle skutecznie. Produkt zawiera też pokrowiec z taśmą 3D, dzięki czemu utrzymanie świeżości i czystości jest jeszcze prostsze. Sama poduszka za każdym razem indywidualnie dopasowuje się do ułożenia głowy, dzięki czemu gwarantuje optymalne podparcie dla kręgów szyjnych. Sprzyja to zniwelowaniu napięcia nagromadzonego w mięśniach.

Na boku, na plecach, a może na brzuchu? Każdy z nam ma swoją ulubioną pozycję snu, w której najczęściej zasypia. Powinniśmy jednak wiedzieć, która z nich jest korzystna dla naszego kręgosłupa, a która nie. Najlepszym rozwiązaniem będzie sen na plecach, ponieważ wtedy nasze ciało ma zapewnione optymalne podparcie.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.