Zaznacz stronę

Stopień twardości to jeden z czynników, na podstawie których wybieramy materac. Ten aspekt jest bardzo ważny, ponieważ źle dopasowana twardość może przyczynić się do różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście materace SleepMed zawierają opcję regulację twardości, dzięki której możemy dopasować podłoże zgodnie z naszymi preferencjami!

Regulacja twardości w materacach SleepMed

Wybierając materac, musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego właściwości, ale też stopień twardości, jakim się wyróżnia. To kluczowy element doboru komfortowego podłoża. Twardość materaca wpływa bowiem na optymalne podparcie naszego ciała. W modelach SleepMed możemy skorzystać z niezwykle przydatnej właściwości, jaką jest regulacja twardości. Dzięki niej możemy liczyć na 4 lub nawet 6 różnych twardości. Jest to bardzo użyteczne, jako że materac to zakup na lata, a w międzyczasie nasze preferencje co do powierzchni snu mogą się zmienić, na przykład z powodu przybrania na wadze czy pojawienia się nowych dolegliwości zdrowotnych. Dzięki regulacji twardości nie będziemy musieli kupować nowego modelu. W produktach z serii Standard oraz Hybrid zawarto ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Należy rozsunąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach. Materace z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej VitaRest® lub Celsius®-Waterlily®, który możemy przepiąć wedle uznania. Może posłużyć też jako osobny materac nawierzchniowy, którym na przykład zwiększymy poziom komfortu niewygodnej sofy. W zależności od tego, jak ułożymy elementy, taką powierzchnię uzyskamy. Na przykład warstwa zielona-biała-beżowa sprawdzi się u tych, którzy poszukują wysokiej sprężystości w materacu. Biało-zielono-beżowe ułożenie to opcja o najwyższym stopniu twardości, która polecana jest osobom o dużej wadze.

Materace SleepMed zawierają ponadto dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, które dodatkowo umożliwiają dobór preferowanej twardości. W modelach dostępne są dwa elementy – pianka VPPHR Soft lub VPPHR Hard. Ich obecność oddziałuje również na trwałość materaca. W samej piance zastosowano ponadto innowacyjną technologię Airforce, która odpowiada za maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni czy innych szkodliwych drobnoustrojów, a do tego gwarantuje znakomitą wentylację i oddychalność. Przyczynia się również do uzyskania jakościowego wypoczynku.

Jak jeszcze zwiększyć twardość materaca?

Jeśli zależy nam na jeszcze wyższym stopniu twardości materaca, możemy zainwestować w matę kokosową. Dzięki niej możemy jeszcze bardziej zróżnicować poczucie komfortu podczas snu. Mata wyróżnia się również znakomitą trwałością i wytrzymałością, co przekłada się na przedłużenie żywotności modelu. Pomaga też zapobiec powstawaniu odkształceń trwałych, które mogłyby okazać się źródłem silnego dyskomfortu. Mata kokosowa ponadto podnosi odchylność materaca, jako że włókno kokosowe jest bardzo sprężyste i przewiewne. Oddziałuje również na poziom naszej higieny snu – wilgoć jest odprowadzana niezwykle skutecznie, co zapobiega gromadzeniu się pleśni, grzybów czy bakterii. Możemy cieszyć się wspaniałą cyrkulacją powietrza. Do jej wykonania wykorzystano surowce pochodzenia naturalnego, takie jak włókno kokosowe czy mleczko kauczukowe, dzięki czemu produkt gwarantuje czysty i higieniczny sen. Jeśli chcemy znacząco podnieść stopień twardości materaca, matę kokosową umieśćmy pomiędzy kremową piankę VitaRest® a piankę wysokoelastyczną, która leży pod nią. Dla delikatnego podwyższenia twardości należy położyć ją na samym spodzie modelu.

Jak dopasować twardość materaca?

Powinniśmy wiedzieć, jaki stopień twardości materaca będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Będzie to zależało od naszej wagi. Ci, którzy ważą nie więcej niż 60 kilo, będą zadowoleni z materacy miękkich. Jeśli nasza waga waha się pomiędzy 60 a 80 kilogramami, postawmy na średniomiękki model. Dla osób liczących więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów, zalecane są materace średniotwarde. Dla tych, których waga przekracza 100 kilogramów, sprawdzi się podłoże o najwyższym dostępnym stopniu twardości.

Jeśli tego nie dopilnujemy, możemy narazić się na różne nieprzyjemne dolegliwości. Zbyt miękki materac zmusza mięśnie do długotrwałego, silnego napięcia, a do tego wywołuje nieprzyjemne uczucie zapadania się. Podłoże o zbyt wysokim stopniu twardości prowadzi do silnego bólu kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym. Uniemożliwia znalezienie wygodnej pozycji snu, a do tego powoduje drętwienie kończyn. Może ponadto generować silny ucisk na dane części ciała.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Prawidłowe dopasowanie materaca pod kątem stopnia twardości to połowa sukcesu. Dobrze, aby odpowiadały nam również właściwości danego modelu. SleepMed Premium Plus to świetna opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się komfortowym, spersonalizowanym podłożem snu. Jego wkład został wykonany z termoelastycznej pianki Celsius® – Waterlily®, która reaguje na emitowane przez nas ciepło i na jego podstawie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu zapewnia indywidualnie dostosowane podparcie, które umożliwia odciążenie kończyn i pełne rozluźnienie mięśni. Znika z nich nagromadzone przez cały dzień napięcie, co pozwala na skuteczną regenerację organizmu. Materac posiada ponadto odpinany top oraz dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, co pozwala na dobór preferowanego przez nas stopnia twardości. Model został podzielony na 7 stref komfortu, dzięki czemu każda kluczowa część ciała ma zapewnione optymalne podparcie i dopasowaną twardość.

Zbyt miękki materac wywołuje silne napięcie w mięśniach, zbyt twardy model z kolei prowadzi do silnego bólu kręgosłupa. Na szczęście nie musimy obawiać się tych nieprzyjemnych dolegliwości, ponieważ materace SleepMed zawierają opcję regulacji twardości, która umożliwia nam dopasowanie podłoża do naszych potrzeb!

wyrób
Materac SleepMed Premium Plus jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.