Zaznacz stronę

Marzy nam się sypialnia zjednoczona z naturą? Najlepszą opcją jest postawienie na styl eko, który uwzględnia barwy wzięte prosto z natury. Oprócz tego stosuje się tutaj drewno oraz motyw roślinny. Coraz więcej osób decyduje się także na wiele roślin. Jednak czy każda roślina doniczkowa będzie tutaj pasować? Jak się okazuje – niekoniecznie!

Ekologiczna sypialnia – w jakie rośliny zainwestować?

Sypialnia w stylu ekologicznym uwzględnia wiele materiałów pochodzących prosto z natury. Motyw ten przenika do ozdób, kolorystyki, a nawet podłoża od spania. Jak się okazuje, na rynku znajdziemy wysokiej jakości materace ekologiczne Hilding, które powstały w myśl zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu mają realny wpływ na zmniejszenie śladu środowiskowego. Warto tutaj zaznaczyć, że używa się surowce niższej jakości w 100% recyklingowane. Oznacza to, że mają one realny wpływ nie tylko na środowiska, ale także zdrowy sen. Podobnie jest z roślinami. Warto tutaj zaznaczyć, że nie wszystkie sprawdzą się w szpitalu. Z uwagi na to warto już dziś zainwestować w poszczególne rośliny. A jakie?

Sansewieria gwinejska

Jest to obecnie jedna z popularniejszych roślin, która jest wyjątkowo odporna. Idealnie sprawdzi się u osób, które nie mają ręki do roślin, gdyż bardzo ciężko ją zmarnować. Ma także wyjątkowe właściwości wytwarzania tlenu nocą oraz pochłaniania dwutlenku węgla.

Skrzydłokwiat

Przez wiele osób jest ceniony z uwagi na właściwości pochłaniania wielu toksycznych substancji. Wytwarza także dużą ilość wilgoci, dzięki czemu jest cenna oraz przyjazna dla człowieka.

Złotowiec

Jest to najskuteczniej usuwająca substancje toksyczne roślina, a także wydziela duże ilości wilgoci. Niestety, wymaga regularnego podlewania i zraszania. Najlepiej ustawić ją w półcieniu.

Zielistka

Podobnie jak wyżej wymienione rośliny, ma szczególne właściwości usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Sprawdzi się idealnie zarówno w stojących pojemnikach, jak i wiszących donicach. Lubi obfite podlewanie oraz umiarkowanie nasłonecznione stanowiska.

Aloes zwyczajny

Jest to sukulent, który można z łatwością rozmnażać poprzez rozsadzenie licznych odrostów. Używa się jej głównie do pielęgnacji skóry, jednak jest w stanie także pochłaniać dwutlenek węgla nocą oraz wytwarzać tlen.

Bluszcz pospolity

Nie lubi wysokich temperatur w pomieszczeniach, więc idealnie sprawdzi się w chłodnych sypialniach. Warto w nią zainwestować, gdyż ma duże zdolności pochłaniania substancji toksycznych oraz wytwarzania wilgoci.

Dendrobium

Idealna dla miłośników egzotycznych roślin kwitnących, aczkolwiek wymaga dość dużej pielęgnacji. Warto jednak umieścić ją w sypialni, gdyż skutecznie usuwa substancje toksyczne, a także posiada właściwości pochłaniania dwutlenku węgla i wydzielania tlenu nocą.

Ekologiczna sypialnia – jak skomponować komfortowe łóżko?

Nie ma co ukrywać, ekologiczna sypialnia musi być wyposażona w komfortowe łóżko. Składa się ono z licznych elementów, takich jak pościel, prześcieradło czy stelaż. Jednak nie można tutaj pominąć wyjątkowych produktów. Mają one ogromny wpływ na jakość naszego wypoczynku. A co się do nich zalicza?

Po pierwsze – materac

Na stornie https://hilding.pl/ oraz w sklepie internetowym Senna Materace znajdziemy wysokiej jakości materace ekologiczne Hilding. Te, a także inne modele są w stanie zagwarantować zdrowy sen. Wynika to z faktu, iż idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Jest to możliwe m.in. z uwagi na właściwe wsparcie sylwetki użytkownika. Właśnie dlatego warto uwzględnić takie czynniki, jak rodzaj wypełnienia, stopień twardości czy rozmiar.

Po drugie – poduszka

Poduszka jest w stanie zagwarantować zdrowy wypoczynek poprzez stabilizację górnych partii ciała. Zalicza się do nich głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Aby było to możliwe, to warto przy wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. W tym celu warto uwzględnić:

  • rodzaj wypełnienia,
  • wysokość,
  • stopień twardości.

Po trzecie – kołdra

Nie można zapomnieć także o wyjątkowej kołdrze do spania. Jej rola jest niezwykle ważna, gdyż odpowiada za komfort termiczny w czasie snu. Oznacza to, że poprzez odpowiednie jej dopasowanie do osobistych potrzeb oraz preferencji, które uwzględniają gramaturę, rodzaj wypełnienia oraz rozmiar, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie spokojny sen. Co więcej, w ten sposób nie narażamy się na przegrzanie w letnie noce lub wychłodzenie w czasie zimy.

Komfortowa sypialnia w stylu ekologicznym? Czemu nie! Pamiętajmy jednak, że tutaj ważne są nie tylko rośliny, ale także wygodne łóżko. Idealnie będą tutaj pasować materace ekologiczne Hilding, które zagwarantują nam także zdrowy wypoczynek.