Zaznacz stronę

Co roku przychodzi czas, kiedy to pojawiają się długie noce i niskie temperatury. Wówczas doceniamy ciepło, jakie panuje w naszym domu. Niestety, nie każdy z nas wie, że poszczególne pomieszczenia można przygotować na nadejście zimy! Opiera się to na stworzeniu strefy, która sprzyja wypoczynku, a w przypadku sypialni – zdrowemu wypoczynkowi. A na co zwrócić uwagę, aby móc każdej nocy się wysypiać?

Jak w pięciu krokach przygotować sypialnię na zimę?

Wielu z nas może zastanawiać się, jak przygotować swoją sypialnię na zimę. Nie jest to trudne – wystarczy tylko znać pięć podstawowych kroków, które nam to umożliwią. A zatem, co robić, kiedy na dworze robi się zimno, szaro i wietrznie?

Krok 1 – porządki

Krok ten tak naprawdę nie zależy od pory roku, jednak zimą nabiera szczególnego znaczenia. Gdy wszystko dookoła jest malowane w ponurych barwach, warto spędzać czas w czystej i uporządkowanej sypialni. Wówczas nie czujemy się przytłoczeni. A co należy tutaj zrobić? Najlepiej uporządkować półki, zetrzeć kurz oraz sprawdzić stan materacu, poduszki czy kołdry.

Krok 2 – dodatkowe koce i narzuty

Każdy z nas wie, że zimą temperatura dość mocno spada. Warto zatem zadbać o dodatkowe źródło ciepła, jakim jest koc czy narzuta. To sprytne rozwiązanie zapewnia optymalne warunki w każdą noc! Co więcej, w ciągu dnia możemy się nimi okryć i w spokoju, np. czytać książkę czy oglądając telewizję.

Krok 3 – podłoga

NIe ma nic gorszego, niż wstawanie rano z wygodnego i ciepłego łóżka, a następnie dotknięcie bosymi stopami zimnej podłogi. Co więcej, dla wielu z nas tak właśnie zaczyna się zły dzień. Aby tego uniknąć, a tym samym nie przeżyć szoku związanego z tak nagłą zmianą temperatury, warto położyć przy łóżku miękki i puszysty dywan.

Krok 4 – wyjątkowy zapach

Atmosferę każdego pomieszczenia może odmienić przyjemny zapach. Tak też jest w sypialni. Miłe, zimowe aromaty, takie jak jabłko z cynamonem, sosna czy czekolada z pomarańczą to idealne opcje! Co więcej, decydując się na świece zapachowe, dodatkowo mamy źródło przyjemnego światła oraz dodatkowego ciepła.

Krok 5 – zimowe kolory

Okres remontów wypada zimą? Być może to idealna chwila na wprowadzenie typowo zimowych barw! Do nich zalicza się brąz czy szarość, jednak równie dobrze możemy je przemycić w pasujących do stylu aranżacji dekoracjach. Najlepiej sprawdzą się one w postaci poduszek, kocy, zasłon czy eleganckiego kompletu pościeli.

Komfortowe łóżko na zimę a materac

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest dobry materac do spania. Nic dziwnego – gwarantuje on zdrowy sen w komfortowych warunkach. W ten sposób jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a nasze ciało jest właściwe zregenerowane zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. A co warto wiedzieć o podłożu do spania? Produkt ten odpowiada głównie za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki. Jest to możliwe z uwagi na niemalże idealnie dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Aby było to możliwe, warto uwzględnić takie kwestie, jak wiek użytkownika, stan zdrowia, rodzaj wypełnienia, stopień twardości czy rozmiar. A jaki model będzie najlepszy na zimę? Na rynku znajdziemy wyjątkowe materace Fit.4.Sleep Cool Breeze, które są absolutnie innowacyjne! Wyróżniają się one:

 • siedmioma strefami twardości,
 • właściwościami antyalergicznymi,
 • możliwością obracania o 180°,
 • optymalną wentylacją
 • pianka termoelastyczną,
 • pianką wysokoelastyczną.

Jednak to, co naprawdę je wyróżnia, to unikalna pianka NRG Diamond z technologią Cool Breeze. Posiada ona funkcję chłodzenia oraz poprawia izolację termiczną, przez co idealnie sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem! Co więcej, Active Carbon pozwala na odprowadzanie ciepła produkowanego przez organizm na zewnątrz materaca. Inną kwestią jest pokrowiec termiczny. Jego tkanina wyróżnia się innymi właściwościami, a zależy to od strony. Jedna została wyposażona w technologię cool-to-touch, która wykazuje działanie chłodzące, a druga – w dzianinę Harmony touch umożliwiająca zatrzymanie ciepła.

W jakie akcesoria sypialniane zainwestować?

Nie ma co ukrywać, materac do spania to najważniejszy element komfortowego łóżka. Nie zapominajmy jednak o innych akcesoriach sypialnianych dostępnych na Senna Materace! Jak się okazuje, one również korzystnie wpływają na zdrowy wypoczynek w komfortowych warunkach. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na:

 • stelaż – jest to konstrukcja wykonana z drewnianych listew, która odpowiada za właściwe wsparcie materaca, a także zapewnienie zdrowego oraz bezpiecznego wypoczynku,
 • poduszka – gwarantuje właściwe wsparcie górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym, a ergonomiczne modele znajdziemy na https://hilding.pl/,
 • kołdra – odpowiada za przyjemne wrażenie otulenia, a także komfort termiczny, przez co zimą zaleca się modele grubsze, a latem cieńsze,
 • pościel i prześcieradło – z uwagi na wysokiej jakości materiał, jakim może być np. len czy bawełna, opowiada za higieniczne warunki do wypoczywania,
 • ochraniacz na materac – jest to rodzaj powłoki, którą umieszcza się bezpośrednio na podłożu do spania, dzięki czemu jest w stanie chronić je przed zabrudzeniem oraz zawilgoceniem.

Przed zimą wymieniamy garderobę, zaopatrujemy się w ciepłe buty czy przygotowujemy słoiki. Jednak nie każdy z nas pamięta o tym, aby odpowiednio przygotować na mroźne noce sypialnię. Stosując powyższe wskazówki, z pewnością wyśpimy się w ciepłych, a także komfortowych warunkach.