Zaznacz stronę

Zdrowy sen można rozpoznać po tym, że rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Mamy siły na wykonywanie swoich obowiązków i realizowanie pasji. Co więcej, umożliwia prawidłowy przebieg licznych procesów zachodzących w naszym organizmie, przez co wpływa bezpośrednio m.in. na odporność, metabolizm czy kondycję. A jak zadbać o wysokiej jakości wypoczynek? 

Krok pierwszy – odpowiednia kolacja

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, gdyż daje nam energię na cały dzień. Jednak to właśnie wieczorem mamy ochotę na coś słodkiego lub tłustego. Jak się okazuje, w trosce o nasz sen zaleca się lekkostrawną kolację, która nie będzie obciążać żołądka. Najlepiej, aby była spożyta trzy godziny przed położeniem się do łóżka. Oprócz tego, w godzinach wieczornych należy pamiętać o unikaniu:

  • kawy oraz napojów z kofeiną,
  • alkoholu,
  • papierosów.

Każdy z tych czynników zawiera substancje pobudzające organizm, przez co obniża się jakość oraz długość naszego snu.

Krok drugi – relaksująca atmosfera

Nie od dziś wiadomo, że stres źle wpływa na jakość i długość snu. Wiąże się to z wydzieleniem dwóch hormonów – adrenaliny i kortyzolu. Z uwagi na to, warto postawić na relaks w sypialni. Istnieje wiele sposobów na odprężenie się, w tym:

  • domowe spa,
  • joga,
  • czytanie książki.

Możemy także stworzyć relaksującą atmosferę za pośrednictwem świec zapachowych. Są to unikalne produkty, które dają przyjemne ciepło oraz kojący nasze zmysły zapach. Palą się przez wiele godzin, przez co na możemy zacząć aromaterapię, tym samym relaksując się.

Krok trzeci – komfortowe łóżko

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na sen jest komfortowe łóżko. Składa się ono z materaca do spania, który odpowiada za najlepsze wsparcie sylwetki użytkownika oraz stabilizację kręgosłupa. Poprzez dopasowanie go do indywidualnych potrzeb i preferencji, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie zdrowy wypoczynek. Co więcej, tego typu produkty charakteryzują się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • najlepszym dopasowaniem się do anatomicznych kształtów ciała,
  • redukcją dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa.

W dzisiejszych czasach zdrowy sen jest niezwykle ważny. Umożliwia prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz dobre samopoczucie. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o trzy najważniejsze czynniki wpływające na wypoczynek – lekkostrawną kolację, odpowiednią atmosferę i wygodne łóżko!