Zaznacz stronę

Dla komfortowego wypoczynku niezwykle istotne jest dopasowanie podłoża, na którym się śpi, do potrzeb jego użytkowników. Jednym z dostępnych wariantów materacy są te z wypełnieniem sprężynowym. Dowiedz się dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju produkty i jakie posiadają one zalety!

Jak zbudowane są materace sprężynowe?

Rozważając zakup materaca sprężynowego, warto przede wszystkim dowiedzieć się jak zbudowane jest ich wnętrze. Do najpopularniejszych rodzajów wypełnień takich materacy należą te oparte na sprężynach kieszeniowych, multipocket lub Pocket Plus. Materace kieszeniowe w swoim wypełnieniu posiadają sprężyny, które zostały umieszczone w osobnych kieszonkach. Dzięki temu wkład pracuje tylko w miejscu nacisku, a co za tym idzie jest w stanie idealnie podpierać ciało i dopasować się do jego krzywizn. Sprężyny tego typu zostały zastosowane między innymi w modelu Hilding Tango. Natomiast, materace z wkładem multipocket lub Pocket Plus, charakteryzują jeszcze większym zagęszczeniem sprężyn na jeden metr kwadratowy, w porównaniu z klasycznymi modelami. Dzięki takiemu rozwiązaniu na ich powierzchni tworzy się więcej punktów podparcia, zwiększając komfort snu. Sprężyny takie znajdziemy między innymi w materacu SleepMed Hybrid Supreme.

Co wyróżnia materace sprężynowe?

Do najważniejszych zalet materacy sprężynowych należy zaliczyć ich budowę, opartą na nowoczesnym wypełnieniu sprężynowym. Sprężyny zostały rozmieszczone w dużym zagęszczeniu oraz w taki sposób, aby reagować i uginać się tylko w miejscu nacisku ciała użytkownika. Gwarantuje to dopasowanie materaca i prawidłowe podparcie kręgosłupa na całej jego linii. Ponadto, ich budowa pozwala również na zniwelowanie występowania wszelkich drgań jakie mogą powstać na powierzchni podłożą, dlatego ruchy drugiej osoby nas nie obudzą. Materace tego typu są również odporne na odkształcenia oraz posiadają dobre właściwości wentylacyjne, stąd mamy pewność, że we wkładzie nie zgromadzą się szkodliwe drobnoustroje lub roztocza. Dodatkowym atutem podczas wyboru materaca będzie również status wyrobu medycznego. Modele, takie jak Hilding Makarena posiadają go, dzięki temu wyróżniają się między innymi właściwościami prozdrowotnymi. Pamiętajmy, że decydując się na materac, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne preferencje użytkowników. Dla kogo zatem materace sprężynowe będa dobrym rozwiązaniem?

Komu polecane są materace sprężynowe?

Materace sprężynowe sprawdzą się w wielu sypialniach, użytkowników o różnorodnych potrzebach. Szczególnie rekomendowane będą dla osób, które potrzebują stabilnego podparcia sylwetki w trakcie snu, a przy tym zależy im na wypoczynku wysokiej jakości. Będą również dobrym rozwiązaniem dla osób cięższych, ponieważ za sprawą ich wypełnienia opartego na sprężynach, zapewniają one bardzo solidne podparcie. Nadają się także dla par, gdyż ich budowa gwarantuje wiele punktów podparcia i reagowania tylko w miejscu nacisku, a co za tym idzie niweluje to drgania jakie mogą powstać na powierzchni materaca. Dlatego, wybierając tego typu modele unikniemy zakłócania snu partnera, ponieważ zmiana naszej pozycji w trakcie snu nie będzie przez niego wyczuwalna. Produkty tego typu odznaczają się wysokim poziomem higieny wkładu, będą więc bezpieczne dla osób walczących z różnego rodzaju alergiami. Dodatkowo większość modeli wyposażona jest w zdejmowany pokrowiec z możliwością prania, co jeszcze bardziej wspomaga utrzymanie higienicznych warunków w miejscu, w którym śpimy.

Każdy z nas chce się wyspać w odpowiednich warunkach. Zapewnić to mogą między innymi materace sprężynowe – wystarczy tylko dopasować zakupiony produkt swoich indywidualnych potrzeb  oraz czynników, takich jak waga, wiek czy stan zdrowia!