Zaznacz stronę

W trosce o zdrowy i spokojny sen, często decydujemy się na wymianę obecnego podłoża do spania na nowe. Na rynku znajduje się wiele produktów o różnorodnych właściwościach, stąd wybór nie należy do najprostszych. Warto jednak rozważyć zakup modelu sprężynowego. Dowiedz się jakie zalety posiadają produkty tego typu i z czego wynika ich rosnąca popularność. 

Materace sprężynowe – kiedyś i dziś

Materace sprężynowe znane były już kilkanaście lat temu, były to jedne z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Mimo, że posiadały wiele wad, w tym wbijające się w ciało sprężyny oraz falującą przy każdym ruchu powierzchnię. Z tego powodu z upływem czasu zaczęły tracić na popularności, na rzecz produktów piankowych. Jednak w ostatnich latach, dzięki rozwojowi technologii, odzyskały swoją pozycję. W dzisiejszych czasach wszystkie ich wady zostały zastąpione innowacyjnymi komponentami, które prawidłowo podpierają ciało i zapewniają niezwykle komfortowy sen. Obecnie najpopularniejsze są te kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus.

Materace sprężynowe – czym różnią się poszczególne modele?

Materace kieszeniowe zbudowane zostały ze sprężyn, które są umieszczone w osobnych kieszonkach, przez co produkt ugina się tylko w miejscu wywierania nacisku przez użytkownika. Dzięki temu podłoże jeszcze lepiej dopasowuje się do krzywizn ciała. Przykładem materaca tego typu jest Hilding Zorba. Natomiast, materace multipocket oraz Pocket Plus charakteryzują się większym zagęszczeniem sprężyn na metr kwadratowy, w porównaniu z klasycznymi modelami, za sprawą tego posiadają jeszcze więcej punktów podparcia. Materace te dzięki swojej budowie zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz niwelują wszelkie drgania występujące na jego powierzchni, Co więcej, są bardzo odporne na odkształcenia i nadmierną eksploatację. Dodatkowo warto podkreślić, że produkty te mają dobre właściwości cyrkulacyjne. A w przypadku modelu SleepMed Hybrid Premium zastosowano dodatkowo technologia Ariforce, która znacząco zwiększa przepływ powietrza. W ten sposób zyskujemy jeszcze większy poziom higieny wkładu, dlatego materace te będą bezpieczne także dla alergików.

Materace sprężynowe – jak wybierać?

Przede wszystkim warto dobrać twardość materaca do swojej wagi oraz indywidualnych preferencje. Jest to ważne, ponieważ zbyt miękki lub twardy model nie będzie w odpowiedni sposób wspierał naszego kręgosłupa. Na uwadze powinniśmy mieć również czynniki, takie jak stan zdrowia. Dla osób schorowanych coraz częściej zaleca się materace sprężynowe ze statusem wyrobu medycznego, takie jak Hilding Pasodoble. Oddziałują one w pozytywny sposób na kręgosłup, uniemożliwiając pogłębianie i powstawanie schorzeń, czy też wad postawy. Decydując się na materac sprężynowy warto wziąć pod uwagę jego właściwości antyalergiczne. Za sprawą odpowiedniej wentylacji zyskujemy pewność, że we wnętrzu materaca nie zgromadzi się zbędna wilgoć i drobnoustroje. Warto również zakupić model, który ma zdejmowany pokrowiec z możliwością prania.

Zdrowy sen jest ważny dla każdego z nas. Wpływa na wiele aspektów, w tym dobre samopoczucie, wysoką odporność czy prawidłowy metabolizm. Z uwagi na to warto wybrać odpowiedni dla siebie materac i już dziś spokojnie wypoczywać!