Zaznacz stronę

Część z nas może kojarzyć materace sprężynowe, z tymi spotykanymi jeszcze kilkanaście lat temu. Odznaczały się one złą jakością, a sprężyny nieraz wbijały się w ciało. Jednak te produkowane w dzisiejszych czasach stanowią niezwykle komfortowe podłoże do spania. Dlaczego warto je wypróbować oraz co powinniśmy o nich wiedzieć?

Czym wyróżniają się materace sprężynowe?

Zwiększona popularność materacy sprężynowych może zadziwiać tych, którzy mają z nimi złe wspomnienia. Na szczęście obecnie produkowane modele różnią się znacząco od swoich poprzedników. Są one o wiele bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż każda sprężyna wewnątrz materaca osadzona jest w indywidualnej kieszonce. Zwiększa to nie tylko komfort w czasie wypoczynku, ale i bezpieczeństwo. Wszystko dlatego, że reagują one tylko w miejscu nacisku naszego ciała, przez co kręgosłup jest odpowiednio podpierany. Co więcej, w zależności od tego, jaki rodzaj sprężyn znajdzie się w wypełnieniu, możemy uzyskać odmienne efekty.

Materace sprężynowe – jakie rodzaje wyróżniamy?

Na rynku istnieje wiele modeli materacy sprężynowych. Różnić się mogą między sobą średnicą sprężyn znajdujących się w wypełnieniu, które dzielimy na:

To, na które z nich się zdecydujemy nie ma jednak wpływu na trwałość produktu, a jedynie na wzmocnienie niektórych właściwości. W tej kategorii istnieje jeszcze jeden rodzaj podłoża, a mianowicie materac hybrydowy, którego doskonałym przykładem jest SleepMed Hybrid Comfort Plus. Jego budowa łączy w sobie wkład sprężynowy oraz piankowy, przez co możemy cieszyć się połączeniem najlepszych cech obu tych wypełnień. Jednak równie dobrze wyspać się można na klasycznych materacach sprężynowych, pod warunkiem, że zostaną one dobrane do budowy naszego ciała!

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe stanowią dobre podłoże do spania z wielu względów. Przede wszystkim gwarantują wysoką elastyczność punktową, redukcję drgań i odporność na odkształcenia. W ten sposób nie musimy martwić się o jakość naszego wypoczynku! Produkty te są w stanie prawidłowo wspierać nasze plecy oraz stabilizować całe ciało w czasie snu także poprzez indywidualne reagowanie na nacisk każdej ze sprężyn!

Materace sprężynowe stanowią wyjątkowo komfortowe podłoże dla każdego, kto preferuje sprężyste podłoże do snu. Co więcej, są bezpieczne oraz sprawdzą się w sypialni zdecydowanej większości osób!