Zaznacz stronę

W trosce o jakość oraz efektywność naszego snu warto zadbać o komfortowe podłoże. Do sypialni najlepiej jest zainwestować w dobrej jakości materac do spania, którego modeli znajdziemy na rynku naprawdę wiele, w tym między innymi materace sprężynowe. Co sprawia, że ten rodzaj produktu jest wyjątkowy?

Materace sprężynowe – budowa

Materace sprężynowe, jak wskazuje nazwa, zostały skonstruowane z wysokiej jakości sprężyn. Różnią się one jednak od znanych nam z dawnych lat modeli. Dostępnie obecnie produkty, takie jak SleepMed Hybrid Premium Plus, posiadają sprężyny umieszczone w osobnych, materiałowych kieszonkach. Dzięki temu mogą pracować w sposób samodzielny i tylko w miejscu nacisku ciała. Rodzaj wykorzystanych sprężyn, ich średnica, a także zagęszczenie również wpływa na komfort odpoczynku. Z tego powodu warto przetestować kilka modeli i wybrać ten odpowiadający naszym preferencjom.

Materace sprężynowe – właściwości

Dzięki zastosowanemu wkładowi możemy wyróżnić liczne właściwości, jakimi cechują się materace sprężynowe. Są to między innymi:

  • elastyczność punktowa,
  • redukcja drgań.

Ten fakt docenią przede wszystkim osoby śpiące we dwoje, nawet te o dużej różnicy wagowej, gdyż nie będą odczuwać w nocy ruchów swojego partnera. Jeśli natomiast będziemy odpowiednio dbać o nasze podłoże, możemy być pewni, że przez wiele lat nie utracą swojej sprężystości, ani nie odkształcą się. Co więcej, materace takie jak Hilding Cha-Cha czy Hilding Tango odznaczają się również wysoką antyalergicznością, przepuszczalnością powietrza oraz higienicznością.

Materace sprężynowe – dla kogo

Materace sprężynowe ze względu na swoje cechy sprawdzą się w każdej sypialni. Wybrać go mogą przede wszystkim osoby preferujące znany im od lat sposób wypełnienia, do którego są przyzwyczajeni i któremu ufają. Jak zostało wcześniej wspomniane, także pary docenią wyjątkową budowę tego podłoża, dzięki czemu każda noc upłynie w spokoju i bez niepotrzebnych przebudzeń wywołanych ruchem partnera. Dzięki właściwościom zdrowotnym również alergicy i osoby starsze doznają na nich spokojnego i regenerującego wypoczynku. Zatem jeśli wolimy właśnie ten rodzaj wypełnienia materaca, z pewnością znajdziemy model idealny dla nas.

Komfort oraz odpowiednie wsparcie kręgosłupa jest niezwykle ważne dla zdrowego snu. Warto zatem przetestować materace sprężynowe, które swoją budową oraz właściwościami zapewnią nam regenerujący i odprężający sen.