Zaznacz stronę

Czym różni się współczesny materac sprężynowy od tego, który znali nasi rodzice czy dziadkowie? Właściwie… wszystkim. To zupełnie inny produkt, który zapewnia nam nie tylko spokojny sen, ale i wieloletni komfort użytkowania. Jednym z najnowszych innowacyjnych produktów jest Hilding Multi – wyjątkowy materac kieszeniowy, łączący zalety sprężyn i pianki.

Kupując produkt, oczekujemy w zamian konkretnych korzyści. Im więcej zalet produktu znajdujemy, tym chętniej jest on kupowany. Tak dzieje się w przypadku wysokiej klasy materaca sprężynowego Hilding Multi, którego zalety doceniło już wielu użytkowników.

Materac sprężynowy Hilding Multi – charakterystyka

Materace sprężynowe Hilding Multi są częścią szerokiej oferty firmy Hilding Anders – lidera tej branży , innowacyjnego producenta łóżek i materacy, ale i produktów pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed. To światowa czołówka pod względem jakości oraz zastosowanych technologii. Produkty marki Hilding znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

Wśród nich są m.in. materace sprężynowe, w których sprężynki pracują niezależnie od siebie, ponieważ są umieszczone w pojedynczych kieszonkach. To sprawia, że materac jest cichy, a do tego stanowi doskonałe podparcie każdego fragmentu ciała. Im więcej sprężynek znajduje się w materacu, tym dokładniejsza jest jego reakcja na kształt i ciężar ciała.

Właśnie tę zasadę wykorzystano w materacu sprężynowym Hilding Multi. Zestawienie kilku technologii pozwoliło firmie Hilding stworzyć produkt najwyższej jakości, który zapewnia doskonały komfort snu.

Hilding Multi należy do materacy kieszeniowych. Oparty jest na sprężynie Multipocket, a jego konstrukcja sprawia, że zadowolone z jego wyboru będą nawet te osoby, które cenią sobie najwyższy komfort podczas użytkowania. Zastosowano w nim jeszcze większą liczbę sprężyn kieszeniowych, dzięki czemu model ten bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu ciała. Sprzyja temu również zastosowanie 7 stref twardości. Dwukrotnie większa ilość sprężyn we wkładzie utwardza i amortyzuje konstrukcję materaca, zapewniając trwałość materaca na długie lata.

Wygodę użytkowania wzmacnia obustronnie obłożona elastyczna pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości PU25/170 i wysokości 3 cm. To bardzo trwały materiał, wytrzymały i elastyczny. Nie odkształca się pod wpływem nacisku, a jego jednolita struktura zapewnia dobrą izolację termiczną.

Do materaca dołączono pokrowiec, nadający się do prania, wykonany z niepalnej i grubej dzianiny przyjemnej w dotyku, wykonanej z poliestru 180 g.

Jakie rozmiary materacy sprężynowych Hilding Multi dostępne są na rynku?

Jaki jest rozmiar materaca sprężynowego Hilding Multi? Potencjalnych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że tego typu materace oferowane są w rozmiarach, pasujących do większości standardowych łóżek: 90×200, 140×200, 160×200 oraz 180×200. Wysokość materaca to około 21 cm.

Jaki materac sprężynowy wybrać? Jeśli mamy taką możliwość, zaplanujmy materac jak najszerszy, ponieważ to szerokość materaca wpływa również na komfort naszego snu. Nie bez znaczenia jest tu nasza waga. Osoba szczupła i drobna może zadowolić się minimalną zalecaną szerokością dla dorosłego człowieka, czyli 90 cm. Ci, którzy ważą więcej, powinni wybrać większe rozmiary, może to być nawet materac sprężynowy 140×200, uznawany za materac podwójny. Dla par natomiast wygodniejszy będzie szerszy materac, np. 180×200 lub 200×200 cm. Sprawdza się tu zasada, że im większą mamy powierzchnię do spania, tym większy jest komfort naszego snu.

Jeśli natomiast nie chcecie pozbywać się posiadanego już materaca, na pewno przyda się materac nawierzchniowy 140×200 – od razu zauważycie pozytywną różnicę w użytkowaniu.

Kto powinien wybrać materac sprężynowy Hilding Multi do swojego łóżka?

Materac sprężynowy Hilding Multi to świetny wybór szczególnie dla par o dużej różnicy wagowej, powyżej 30 kg. Dzięki dwukrotnie większej ilości niezależnych punktów podparcia, zwiększa elastyczność punktową, co sprawi, że ruchy partnera nie wywołają falowania materaca. Konstrukcja materaca sprawi, że doskonale sprawdzi się także dla osób o wadze powyżej 80 kg – zalecany jest dla osób ciężkich i wysokich.

Powinniśmy rozważyć ten rodzaj materaca także wówczas, gdy mamy problemy z kręgosłupem. Siedem zróżnicowanych stref twardości umożliwi optymalne dopasowanie się jego wkładu do budowy anatomicznej użytkownika, zapewniając jednocześnie doskonale podparcie dla kręgosłupa w czasie snu.

Zadowoleni z użytkowania Hilding Multi będą też niewątpliwie alergicy, gdyż wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia. Jak zapewnia producent, nie zawierają w sobie szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii.

A jakie opinie o materacu sprężynowym Hilding Multi mają osoby, które już go kupiły?

– Bardzo dobry dla osób śpiących we dwójkę – pisze pani Ewa. – Fajnie, że pokrowiec tak łatwo się pierze. Polecam – dodaje pan Michał. – Świetnie wykonany i bardzo wygodny. Trudno wymagać więcej od materaca, polecam – to opinia pana Roberta. – Bardzo wytrzymały materac. Nie są mu straszne nawet skaczące po nim dzieciaki – cieszy się pani Aneta. – Super, szukałem wygodnego materaca antyalergicznego, który miałby siedem stref twardości, bo słyszałem, że to najlepsze rozwiązania i faktycznie, śpi się o niebo lepiej, niż na starym łóżku! – podsumowuje pan Maciej.

Jak więc widać, jest to materac, który sprawdzi się dla większości wymagających użytkowników.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl