Zaznacz stronę

„Pokaż na czym śpisz, a powiem ci kim jesteś” – tak można sparafrazować znane powiedzenie, oceniając wybór Polaków w zakresie miejsca do spania. I, choć świadomość rodaków w tym zakresie rośnie, to nadal często jedynym wyznacznikiem ich wyboru bywa cena. Dlaczego nie warto kierować się wyłącznie kwotą? Opowiemy o tym na przykładzie materaca sprężynowego Hilding Cha-Cha.

Według badań, aż 2/3 Polaków ma problemy ze snem, z czego 30 proc. budzi się w nocy lub ma trudności z zaśnięciem, 44 proc. jest zmęczonych i niewyspanych po przebudzeniu, a 55 proc. czuje senność w trakcie dnia.

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest brak komfortu podczas snu. Nic dziwnego, skoro jedynie 25 proc. Polaków śpi na łóżku z ramą i materacem, a aż 55 proc. na rozkładanej kanapie, wersalce lub narożniku. Takie rozwiązania nie zapewnią wygody, ani relaksu. Jeśli więc mamy możliwość wstawienia łóżka do sypialni, polecamy dobrej jakości materace sprężynowe, na przykład Hilding Cha-Cha.

Materac sprężynowy Hilding Cha-Cha – jak został zbudowany?

Materac Cha-Cha jest częścią oferty firmy Hilding Anders – lidera tej branży , innowacyjnego producenta łóżek i materacy, ale i produktów pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed. Jego produkty znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

Materace sprężynowe tej marki oferują najlepszą elastyczność punktową, dzięki niezależnej „pracy” pojedynczych sprężynek. Wybierać możemy spośród materacy: kieszeniowych (każda sprężynka wkładu pracuje tu niezależnie i umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce), multipocket (mają zwiększoną liczbę sprężynek, przypadających na 1 mkw. materaca) oraz Pocket Plus (zbudowane na bazie 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus).

Materac sprężynowy Hilding Cha-Cha należy do materacy kieszeniowych, których zaletą jest to, że każda sprężynka wkładu pracuje oddzielnie i umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce. Reaguje więc indywidualnie na ciężar ciała, dopasowując się idealnie do jego kształtu. Dzięki temu nie obudzimy naszego partnera, kiedy podczas snu np. przewrócimy się na drugą stronę. Im więcej sprężynek w materacu, tym dokładniejsza jest jego reakcja na kształt i ciężar ciała.

Konstrukcja Hilding Cha-Cha została oparta na bazie sprężyn kieszeniowych z 7 strefami zróżnicowanej twardości, co gwarantuje bardzo wysoką elastyczność punktową. Po obu stronach wkładu znajduje się innowacyjna pianka Velvet Touch, która charakteryzuje się wysoką sprężystością oraz optymalną twardością. Struktura tej pianki zapewnia bardzo dobrą wentylację całego wkładu, a tym samym odpowiednią higienę snu.

Po obu stronach sprężyn znajdują się dodatkowe warstwy filcu, które zwiększają twardość materaca. Dzięki temu kręgosłup zyskuje doskonałe wsparcie, nawet w przypadku osób o większej wadze.

Jakie rozmiary materacy sprężynowych Hilding Cha-Cha wybierane są najchętniej?

Materace sprężynowe Hilding Cha-Cha są dostępne w rozmiarach, które pasują do większości standardowych łóżek. Możemy wybierać spośród rozmiarów: 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm, długość każdego z nich to 200 cm. Wysokość materaca, niezależnie od rodzaju wybranego pokrowca, wynosi ok. 21 cm.

Jaki rozmiar materaca sprężynowego Hilding Cha-Cha najlepiej wybrać? Oczywiście, przede wszystkim musi być dopasowany do wielkości naszej sypialni. Najlepiej, gdyby jego wielkość gwarantowała pozostawienie miejsca z obu stron na szafkę nocną, na której będziemy mogli położyć książkę, okulary czy lampkę.

Zalecaną minimalną szerokością dla dorosłego człowieka jest 90 cm, jednak z badań wynika, że najchętniej wybierany jest materac sprężynowy 100×200. W przypadku podwójnych materacy, choć zaczynają się od szerokości 140 cm, wybieramy raczej szersze materace, np. 160×200 lub 180×200 cm. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że im większą mamy powierzchnię do spania, tym większy jest komfort snu.

Jeśli natomiast nie chcemy pozbywać się wcześniej zakupionego materaca, dla zwiększenia komfortu możemy nabyć materac nawierzchniowy 100×200.

Jakie korzyści płyną z wyboru materaca sprężynowego Hilding Cha-Cha?

Dlaczego warto wybrać materac sprężynowy Hilding Cha-Cha? Dzięki temu, że produkowany jest z materiałów najwyższej jakości, producent udziela 15 lat gwarancji na wkład materaca. Materace sprężynowe mają podwyższoną trwałość, a to oznacza, że zakup w efekcie okaże się tańszy, gdyż starczy nam na dłużej.

Nie bez znaczenia jest również możliwość prania pokrowca w temperaturze 60 st., dzięki czemu ten rodzaj materaca sprawdza się także dla alergików. Jak podkreśla producent, materac ubrany jest w pokrowiec wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia, niezawierający substancji potencjalnie alergogennych.

Hilding Cha-Cha gwarantuje też stabilizację i doskonałe wsparcie ciała, jest sprężysty, a przy tym ułatwia wstawanie i obracanie się, dlatego jest idealny dla osób starszych. Pary docenią wysoką elastyczność punktową, gwarantującą optymalne wsparcie i dopasowanie do ciężaru ciała. Z tego samego powodu komfort snu odczują osoby o wyższej wadze, które powinny wybierać materace o wyższym stopniu twardości.

Dodatkowym atutem jest fakt, że materac przyjedzie do nas zapakowany próżniowo i zrolowany, co niewątpliwie ułatwi jego transport.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl