Zaznacz stronę

Materace w rozmiarze 180×200 cm są doskonałą propozycją dla par. Ale wielkość powierzchni do spania nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wygodę snu. Istotny jest także rodzaj materaca. Sprawdźmy, jakie rodzaje materacy 180×200 ma w swojej ofercie Janpol, czołowy polski producent materacy i wybierzmy najlepszy dla siebie model.

Jakie materace 180×200 znajdziemy w ofercie firmy Janpol?

Firma Janpol ma w swojej ofercie szeroki wybór materacy 180×200 cm. Możemy wybrać:

  • materac kieszeniowy (sprężynowy), np. Janpol Klio. Najbardziej charakterystyczną cechą tego materaca są sprężyny umieszczone w oddzielonych materiałowych kieszonkach. W klasycznych materacach bonellowych sprężyny są połączone sztywnym drutem, przez co powierzchnia materaca faluje. Materace kieszeniowe zachowują się zupełnie inaczej. Uginają się tylko w miejscu nacisku i zapewniają bardzo dobre podparcie dla ciała. W materacu Janpol Klio sprężynowy wkład otacza niezwykle trwała pianka poliuretanowa. Jest odporna na odkształcenia i zapewnia dobrą izolację termiczną;
  • materac multipocket (sprężynowy) – np. materac Janpol Nolli. Materace multipocket są bardziej zaawansowaną opcją materacy kieszeniowych. Sprężyny znajdujące się we wkładzie tych materacy również są umieszczone w osobnych kieszonkach. Są jednak dużo mniejsze, co daje możliwość ich większego zagęszczenia. Większa liczba sprężyn oznacza większą liczbę punktów podparcia i jeszcze lepszy komfort dla kręgosłupa. Z tego względu te materace są polecane dla osób cierpiących na bóle pleców. Dodatkowo z jednej strony materaca 180×200 Janpol Nolli znajduje się lateks Ocean Blue, mający zdolność pochłaniania nadmiaru wilgoci, a z drugiej – pianka termoelastyczna. Zapewnia komfort termiczny w trakcie snu i otula nasze ciało, idealnie dopasowując się do jego kształtu. Dla wzmocnienia materaca producent zastosował piankę poliuretanową, która gwarantuje utrzymanie właściwości materaca przez lata;
  • materac lateksowy (piankowy) – np. materac Demeter, który charakteryzuje się sprężystością i doskonałym wsparciem dla kręgosłupa. Pianka lateksowa ma nietypową strukturę, umożliwiającą cyrkulację powietrza i zapobiegającą rozwojowi wilgoci. Materac Janpol Demeter wyróżnia się również zastosowaniem 7 stref twardości, dla optymalnego podparcia poszczególnych partii ciała. Warto pamiętać, że jest to materac odwracalny – powinniśmy regularnie zmieniać strony, aby zachować dobrą wentylację materaca i zwiększyć jego trwałość;
  • materac termoelastyczny (piankowy) – np. materac Janpol Julia. Zastosowana w nim pianka termoleastyczna ma zdolność zmiany kształtu pod wpływem temperatury naszego ciała. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do naszej pozycji w trakcie snu. Co więcej, pianka termoelastyczna usprawnia przepływ krwi w organizmie, jest też przewiewna i antyalergiczna. Dwie ostatnie cechy wyróżnią również drugą z pianek umieszczonych w tym materacu – a mianowicie piankę wysokoelastyczną. Wpływa ona na sprężystość i stabilność całej konstrukcji i zwiększa trwałość materaca;
  • materac wysokoelastyczny (piankowy) – np. materac 180×200 Janpol Rosalia. Dzięki wysokoelastycznej piance HR jest to materac charakteryzujący się niezwykłą sprężystością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pianka ma specjalnie wyprofilowaną strukturę, co zapewnia jej przewiewność. Dodatkowo, dzięki specjalnym nacięciom wkładu materaca, jego powierzchnia posiada 7 stref twardości. Materac zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa i pozwala mięśniom odpoczywać, dzięki temu rano budzimy się wypoczęci.

Jaki materac 180×200 wybrać? Decyzja nie jest prosta. Aby ją podjąć, musimy zastanowić się, jaka powierzchnia do spania jest dla nas najbardziej komfortowa? Chcemy, aby materac dawał przyjemne uczucie otulenia, czy wolimy nieco twardsze podłoże snu? Jeśli tak, warto również bliżej przyjrzeć się materacowi Janpol Delia. To materac kieszeniowy, który składa się ze sprężyn kieszeniowych oraz z maty kokosowej, która usztywnia strukturę.

Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, na jakim podłożu najwygodniej nam się śpi, wybór będzie dużo łatwiejszy. Z całą ofertą materacy 180×200 Janpol zapoznamy się na stronie internetowej sennamaterace.pl. Tam znajdziemy dokładny opis wszystkich produktów i złożymy zamówienie na wybrany materac.

Jakie są zalety i wady materacy w rozmiarze 180×200?

Zalety i wady materacy 180×200 zależą przede wszystkim od rodzaju wkładu. Materace sprężynowe (kieszeniowe i multipocket) zapewniają doskonałą elastyczność punktową, a tym samym optymalne podparcie ciała. Nie falują, nie skrzypią i przez długie lata zachowują swoje właściwości. Czy mają minusy? Wadą może być ich cena, jednak potraktujmy zakup materaca 180×200 Janpol jako inwestycję w swoje zdrowie.

Materace piankowe również mają wiele zalet. Ich wkład może być wykonany z różnych rodzajów pianek, dzięki temu każdy może wybrać materac odpowiadający jego potrzebom. Również zapewniają komfortowy sen. Panuje przekonanie, że nie są tak trwałe i solidne jak materace sprężynowe. Czy to prawda? Nie. Powodem, dla którego mogą się odkształcać, jest zbyt niska gęstość pianki w stosunku do naszej wagi. Powinniśmy też wybierać najlepszej jakości materace Janpol, wówczas nie będziemy martwić się o ich wytrzymałość. Materace 180×200 Janpol to najlepsze materace na rynku.

Kto powinien wybrać materac 180×200 do spania?

Materace 180×200 Janpol są dedykowane dla par. Szerokość 180 cm i długość 200 cm gwarantują komfort podczas snu. Zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie zmieniać pozycje.

Warto dodać, że materac 180×200 jest lepszym wyborem do łóżek dwuosobowych niż dwa pojedyncze materace szerokości 90 cm. Dlaczego? Pomiędzy materacami może powstać niekomfortowa szczelina, ponadto materace mogą nie mieć tej samej wysokości. Z jednym dużym materacem 180×200 cm nie będziemy mieć takich problemów. Wybierzmy materace renomowanego producenta Janpol i zagwarantujemy sobie wysoką jakość snu.