Zaznacz stronę

Kiedy kupujemy materac, dodatkowo otrzymujemy do niego pokrowiec. W przypadku modeli SleepMed mamy dwa modele do wyboru. Do materacy z serii Standard i Hybrid dołączony jest pokrowiec Merced, a do produktów z kolekcji Plus i Hybryd Plus Probiotex. Który będzie lepszym wyborem? Sprawdź!

Pokrowiec Merced

Coś, co korzystnie wpływa na wyjątkowe właściwości materacy Standard i Hybrid, to zdecydowanie pokrowiec Merced. Został on zaprojektowany specjalnie w taki sposób, aby zapewniać najlepszą oddychalność wkładu. Oznacza to, że pozwala naszej skórze swobodnie oddychać, a do tego oferuje orzeźwiające uczucie przez cały czas korzystania z modelu. Jednocześnie umożliwia pełne cieszenie się walorami rdzenia materaca. Możemy liczyć zatem na optymalne wsparcie całego ciała. Coś, co wyróżnia pokrowiec na tle innych, to wyjątkowy design i perforacje zastosowane na jego powierzchni. Powodują one, że dochodzi do wytworzenia się odczuwalnego efektu masażu. Leżąc na materacu, możemy doświadczyć wrażenie delikatnego masowania, które pomaga się rozluźnić i podnosi komfort wypoczynku. Będzie to istotne szczególnie dla tych, którzy na co dzień mają problemy ze zrelaksowaniem się.

Pokrowiec został stworzony ze śnieżnobiałej, eleganckiej dzianiny, która nie została dodatkowo przepikowana. Ze względu na to mamy jeszcze bliższy kontakt ze wkładem materaca. Lepiej odczujemy jego prozdrowotne właściwości, a także zyskamy pewność, że nasz kręgosłup ma zapewnione prawidłowe podparcie. Dzianina jest ponadto pokryta elastycznymi włóknami, które pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie się powierzchni do kształtu naszej sylwetki. Boczne płaszczyzny pokrowca obszyto elastyczną taśmą 3D, która powoduje, że obieg powietrza jest znacznie usprawniony, a do tego pojawia się efekt chłodzenia. Ze względu na to nawet latem możemy cieszyć się wysokim komfortem. Taśma odpowiada też za skuteczne odparowywanie wilgoci, które pozostawia materac suchy i chłodny. Sama dzianina została jeszcze nasączona specjalną apreturą zmiękczającą, która nadaje wspaniałą miękkość i ułatwia eliminację wilgoci. We składzie tkaniny nie znalazła się przędza naturalna, co zapobiega nadmiernemu rozwoju drobnoustrojów. Ułatwia też jej czyszczenie. Możemy ponadto dać pokrowiec do prania, aby zadbać o jego poziom higieny.

Pokrowiec Probiotex

Pokrowiec Probiotex będzie idealny dla tych, którym zależy na wysokim poziomie higieny, a także innowacyjnych rozwiązaniach. Dołączany jest do materacy z serii Plus i Hybrid Plus. Do jego stworzenia wykorzystano dzianinę Probiotex. Jej powierzchnia składa się z włókien wiskozowych, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko. Zapewnia ponadto przyjemne uczucie świeżości, które powoduje, że o wiele łatwiej możemy się rozluźnić i zrelaksować. Materiał ponadto nasączono apreturą Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. Dzięki niej ilość alergenów na powierzchni materaca zostaje zredukowana nawet o 93,7%. Daje nam to gwarancję świeżego i czystego otoczenia snu. W składzie pokrowca znajduje się również delikatna tkanina Tencel, która jest bardzo miła dla skóry. Z drugiej strony, charakteryzuje się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Odpowiada za skuteczne pochłanianie wilgoci, a także regulowanie temperatury naszego ciała. Taśma 3D z kolei ma na celu zapewnienie przewiewności i chłodzenia we wkładzie. Pokrowiec możemy łatwo utrzymać w czystości, dając go do prania. Posiada ponadto wygodne uchwyty z taśmy 3D, które pozwalają na proste przeniesienie materaca.

Kolekcja Standard i Hybrid

Jeśli nie wiemy, jaki typ pokrowca będzie dla nas najlepszy, możemy zapoznać się z tym, jakimi właściwościami wyróżniają się materace, do jakich są dołączane. Produkty z serii Standard i Hybrid oferują możliwość regulacji twardości za sprawą ruchomej warstwy pianki termoelastycznej VitaRest®. Wystarczy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę – w ten sposób możemy uzyskać podłoże o zupełnie nowych cechach. Podstawowy model z kolekcji Standard to SleepMed Comfort. Może nam zagwarantować anatomiczne dopasowanie podłoża do kształtu ciała oraz wysoki poziom higieny snu. Jego wypełnienie składa się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz pianki termoelastycznej VitaRest®. Dzięki temu możemy cieszyć się zarówno znakomitą trwałością wkładu, jak i idealnie dopasowaną powierzchnią. Wynika to z innowacyjnej technologii termoelastycznej, która sprawia, że podłoże reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę. Przyczynia się to do zredukowania napięcia w mięśniach. Pozwala też na skuteczną regenerację organizmu. W modelu SleepMed Hybrid Premium, który należy do serii Hybrid, poza warstwą pianki posłużono się też sprężynami typu Multi. Charakteryzują się drobniejszą budową i mniejszą średnicą, przez co w wypełnieniu można umieścić ich większą ilość. Sprzyja to uzyskaniu dwa razy więcej punktów podparcia niż w standardowych sprężynach. Wpływa to również na zachowanie znakomitej elastyczności punktowej, która odpowiada za to, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk.

Kolekcja Plus i Hybrid Plus

W modelach z kolekcji Plus i Hybrid Plus do regulacji twardości służy odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Można go łatwo przepiąć na drugą stronę, aby zmienić stopień twardości podłoża. Przyda nam się też jako osobny materac nawierzchniowy, którego możemy wykorzystać na przykład do podwyższenia komfortu niewygodnej sofy. Godnym uwagi modelem z serii Plus jest SleepMed Supreme Plus, który mierzy aż 29 centymetrów. Wysoka konstrukcja sprawia, że wstawanie z niego jest o wiele prostsze, dlatego sprawdzi się w przypadku osób starszych lub tych, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Jeśli chcemy wypróbować uniwersalne działanie materacy hybrydowych, postawmy na model SleepMed Hybrid Comfort Plus. Sprężyny typu Multi zapewnią nam anatomiczne wsparcie, a warstwa pianki pomoże się rozluźnić.

Pokrowiec to ważny element dla materaca. Dzięki niemu możemy zadbać o jego powierzchnię, a także podnieść poziom higieny snu. Pokrowiec Merced ponadto oferuje odczuwalny efekt masażu, podczas gdy pokrowiec Probiotex umożliwia znaczne zredukowanie alergenów na powierzchni modelu.

wyrób

Materace SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.