Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach każdy z nas szuka jak najlepszego sposobu na efektywny i zdrowy wypoczynek. Największy wpływ ma na niego podłoże do spania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, wśród których wyróżniają się materace sprężynowe. W jaki sposób wpływają na nasz sen oraz dla kogo są przeznaczone?

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe dostępne obecnie na rynku posiadają w swym wnętrzu, jak nazwa wskazuje, sprężyny, jednak różnią się one od tych stosowanych kilkanaście lat temu. Kluczową różnicą jest umieszczenie ich w osobnych kieszonkach materiałowych, dzięki czemu pracują w sposób indywidualny i tylko pod wpływem nacisku naszego ciała. Materace sprężynowe zaopatrzone są również w pokrowce z zamkiem, przez co odświeżenie go w pralce nie stanowi wyzwania. Mogą posiadać także szereg innych właściwości, tak jak SleepMed Hybrid Supreme Plus, cechujący się technologią aktywnych probiotyków znacząco zwiększającą higieniczność snu.

Materace sprężynowe – rodzaje i właściwości

Materace sprężynowe posiadają szereg cech, które w pozytywny sposób wpłyną na jakość naszego wypoczynku. Wśród nich wymienić można przede wszystkim niezwykłą sprężystość, redukcję drgań oraz wysoką elastyczność punktową. Ponadto wszystkie materace sprężynowe odznaczają się wyjątkową trwałością oraz odpornością na odkształcenia. Jednak nasilenie poszczególnych właściwości wynika ze średnicy zastosowanych sprężyn, które z kolei podzielić można na trzy podstawowe grupy. Pierwszą z nich są sprężyny kieszeniowe, które posiadają standardowy wymiar spotykany w większości produktów. Pojawia się on między innymi w modelu Hilding Fandango. Kolejnym typem są sprężyny multipocket. Mają mniejszą średnicę, niż poprzednicy, dzięki czemu na jednym metrze kwadratowym może zmieścić się ich więcej. Innym rodzajem są sprężyny pocket plus, które znajdziemy między innymi w modelu Hilding Lambada. Mają najmniejszą średnicę ze wszystkim stosowanych sprężyn, dzięki czemu odpowiadają za jeszcze większy komfort.

Komu materace sprężynowe zapewnią komfortowy wypoczynek?

Materace z wypełnieniem sprężynowym sprawdzą się w wielu sypialniach, u użytkowników o różnorodnych preferencjach i potrzebach. Szczególnie rekomendowane są parom, którym doskwierają ruchy drugiej połówki w trakcie snu. Dzięki wielu punktom podparcia materace sprężynowe doskonale niwelują wszelkie drgania jakie występują na jego powierzchni, dlatego uciążliwe wybudzanie się przez ruchy partnera odejdzie w zapomnienie. Będą także dobrym rozwiązaniem dla osób cięższych, ponieważ wkład sprężynowy zapewnia niezwykle stabilne podparcie. Natomiast u osób ze schorzeniami zdrowotnymi również powinny się sprawdzić produkty sprężynowe, jednakże w tym przypadku warto wziąć pod uwagę modele ze statusem wyrobu medycznego.

Decydując się na nowe podłoże do spania, warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego modelu, który będzie dopasowany do naszych wszystkich potrzeb. Nie zwlekaj i już dzisiaj sprawdź ofertę materacy sprężynowych!